Univerzita přechází na bílý semafor, končí testování zaměstnanců i studentů

Od pondělí 28. června mění univerzitní eskalační semafor barvu na bílou. Pro provoz univerzity tak budou platit až na výjimky jen ta omezení, která nastaví vláda ve svých mimořádných opatřeních, jde například o povinnost nosit v budovách ochranný prostředek dýchacích cest s účinností alespoň 94 procent.

25. 6. 2021

Jediným z opatření nad rámec platných vládních doporučení je omezení počtu studentů na přednáškách. Pro Masarykovu univerzitu bude při bílé úrovni na eskalačním semaforu platit, že prezenčně může být na přednášce přítomno maximálně 150 studentů.

Toto opatření se týká skutečného počtu lidí na konkrétní přednášce, nikoliv na obecné kapacitě daného kurzu či předmětu. V rámci Informačního systému MU se proto připravuje aplikace, která bude reální počty lidí v konkrétním kurzu sledovat.

Vedoucí hospodářských středisek mohou opatření zpřísnit, je tedy třeba si vždy ověřit aktuální opatření na konkrétní fakultě či pracovišti.

V rámci MU a v souladu s vládními nařízeními skončí také povinnost vstupovat do budov pouze s platným negativním testem na koronavirus. Zaměstnanci ani studenti se nemusí testovat s platností od 1. července. K tomuto dni budou také zrušena všechna odběrová místa zřízená pro testování zaměstnanců v rámci MU a také přednostní testování studentů MU na brněnském výstavišti.

V souvislosti s tím vychází také nové rozhodnutí rektora, v němž je zachována povinnost pro zaměstnance nahlásit případný pozitivní výsledek testu na koronavirus.

S přechodem na bílý stupeň eskalačního semaforu souvisí i změny, které se projeví během následujícího týdne v evidenčních systémech pro testování a dalších elektronických formulářích, jež během uplynulých měsíců sloužily k prevenci výskytu nemoci covid-19 napříč univerzitou. Během příštího týden tak bude upravena například aplikace Prevence Covid-19 v Inetu nebo povinná hlášení pro studenty v ISu.

Přehled všech článků