Jak je to se zdravotním pojištěním při studiu?

Z hlediska placení zdravotního pojištění je status studenta uplatnitelný pouze do 26 let. Po dovršení tohoto věku jste povinni platit si zdravotní pojištění sami, nebo je za vás odvede zaměstnavatel, pokud již pracujete.

Od 1. ledna 2018 se však vztahuje výjimka na studenty doktorského studia. „Novela o veřejném zdravotním pojištění nově rozšiřuje okruh tzv. státních pojištěnců o studenty doktorského studijního programu v prezenční formě studia starší 26 let, kteří poprvé studují v rámci standardní doby studia a nemají příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti,“ uvádí Markéta Burešová z odboru výzkumu.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho