Co dělat, když pochybuji o tom, zda studuji správný obor?

I přesto, že jste při podávání přihlášky na vysokou školu výběr nepodcenili a byli pečliví, se může stát, že v průběhu studia tápete nebo začínáte pochybovat, že jste zvolili správně. Nevěště hlavu, takové situace prostě občas nastanou. Pokud je to i váš případ, máte několik možností, které vám Masarykova univerzita nabízí.

Pokuste se identifikovat, čeho konkrétně se vaše pochybnosti týkají. Může vám pomoci znovu si přečíst, jak postupovat při výběru oboru studia. Zaměřte se na to, v čem se vaše očekávání nesetkala s realitou a na to, zda se něco změnilo, nebo zda si na tytéž otázky odpovídáte stále stejně, či nikoliv:

Jak si správně vybrat obor

Přemýšlíte, co vše vás čeká v rámci vámi studovaného programu, jak se můžete jako absolvent daného programu v budoucnu uplatnit, nebo se rozhodujete o přestupu na jiný program? Obraťte se na programového konzultanta svého programu, protože je na tyto otázky tou nejpovolanější osobou. Kontakt na něj naleznete pod popisem každého z programů na webu muni.cz/uchazeci, nebo nám o kontakt napište na poradenstvi@muni.cz.

Ztrácíte motivaci ke studiu, studium vám přestalo dávat smysl, řešíte osobní témata, která vám komplikují studium, a potřebujete si s někým promluvit, co dělat dál? Využijte našeho psychologického poradenství.

Dochází vám motivace a hledáte spíše povzbuzení, abyste ve studiu pokračovali? V takovém případě můžete hledat inspiraci také u našich absolventů, kteří již studijní překážky překonali:

Dostuduj, má to smysl

Potřebujete si vyjasnit svoje profesní směřování? Chcete prozkoumat možnosti uplatnění ve vašem oboru i mimo něj? Využijte Kariérní konzultace. Na konzultaci vám poradci ukáží, jak využít vlastní zkušenosti k rozhodování o dalším uplatnění. V nabídce je i profesně-psychologická diagnostika. Přihlaste se na stránkách Kariérního centra.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info