Co dělat, když pochybuji o tom, zda studuji správný obor?

I přesto, že jste při podávání přihlášky na vysokou školu výběr nepodcenili a byli pečliví, se může stát, že v průběhu studia tápete nebo začínáte pochybovat, že jste zvolili správně. Nevěště hlavu, takové situace prostě občas nastanou. Pokud je to i váš případ, máte několik možností, které vám Masarykova univerzita nabízí.

  • Pokuste se identifikovat, čeho konkrétně se vaše pochybnosti týkají. Může vám pomoci znovu si přečíst, jak postupovat při výběru oboru studia. Zaměřte se na to, v čem se vaše očekávání nesetkala s realitou a na to, zda se něco změnilo, nebo zda si na tytéž otázky odpovídáte stále stejně, či nikoliv: https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/jak-na-muni.
  • Přemýšlíte, co vše vás čeká v rámci vámi studovaného programu, jak se můžete jako absolvent daného programu v budoucnu uplatnit, nebo se rozhodujete o přestupu na jiný program? Obraťte se na programového konzultanta svého programu, protože je na tyto otázky tou nejpovolanější osobou. Kontakt na něj naleznete pod popisem každého z programů na webu muni.cz/uchazeci, nebo nám o kontakt napište na poradenstvi@muni.cz.
  • Ztrácíte motivaci ke studiu, studium vám přestalo dávat smysl, řešíte osobní témata, která vám komplikují studium, a potřebujete si s někým promluvit, co dělat dál? Využijte našeho psychologického poradenství.
  • Potřebujete si vyjasnit svoje profesní směřování? Chcete prozkoumat možnosti uplatnění ve vašem oboru i mimo něj? Využijte Kariérní konzultace. Na konzultaci vám poradci ukáží, jak využít vlastní zkušenosti k rozhodování o dalším uplatnění. V nabídce je i profesně-psychologická diagnostika. Přihlaste se na stránkách Kariérního centra.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info