Informace o projektu

Inovace bakalářských a navazujících magisterských studijních programů na Ekonomicko-správní fakultě MU (Inovace bak. a mag.)

Logo poskytovatele
Kód projektu
CZ.1.07/2.2.00/07.0447
Období řešení
6/2009 - 5/2012
Investor / Programový rámec / typ projektu
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Ekonomicko-správní fakulta
WWW stránky projektu
http://www.econ.muni.cz/strategie-a-rozvoj/projekty-na-esf-mu/inovace-bakalarskych-a-navazujicich-magisterskych-studijnich-programu/
Spolupracující organizace
Česká národní banka
Regionální hospodářská komora Brno
Citibank Europe plc
Československá obchodní banka, a.s.
JIHOMORAVSKÁ PLYNÁRENSKÁ a.s.
Rödl & Partner Consulting, s.r.o.

S růstem požadavků ekonomiky na vzdělanost populace se zvyšuje i význam terciárního vzdělávání. Stále větší význam je kladen především na jazykovou a počítačovou gramotnost. Tyto požadavky je nutné propojit v systému terciárního vzdělávání s implementací tzv. Boloňského procesu. Inovace bakalářských a navazujících magisterských programů na Ekonomicko-správní fakultě je řešena unikátní inovací společného studijního základu při využití klíčových prvků zvýšení flexibility a kreativity absolventů. Zjednodušení společného základu studia (prezenční i kombinované) umožní studentům větší individualizaci a specializaci. Ve spolupráci s partnery při procesu řešení inovace pak bude možné dosáhnout i jejich větší uplatnitelnosti na trhu práce. Redefinice a minimalizace společného základu jednotlivých studijních oborů reflektuje výzkum, který na trhu práce ESF MU realizovala v roce 2007?bylo osloveno více než 200 firem, které definovaly svoje představy o profilu absolventa.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info