Architektonická perla Dietrichsteinů v Polné. Uměleckohistorický průvodce prohlídkovou trasou děkanským kostelem Nanebevzetí Panny Marie

Autoři ŠEFERISOVÁ LOUDOVÁ Michaela — PLAŠIL Filip
Druh Popularizační texty
Citace ŠEFERISOVÁ LOUDOVÁ, Michaela a Filip PLAŠIL. Architektonická perla Dietrichsteinů v Polné. Uměleckohistorický průvodce prohlídkovou trasou děkanským kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Polná: Římskokatolická farnost-děkanství Polná Město Polná, 2012. 39 s.
Originální jazyk čeština
Obor Umění, architektura, kulturní dědictví
Klíčová slova The Virgin Mary s Assumption Church in Polná; Domenico d Angeli; Giacomo Antonio Corbellini; Martino Altomonte; Jonas Drentwett; Luca Antonio Colomba; Václav Jindřich Nosek (Nosecký)

Interiér kostela Nanebevzetí Panny Marie v Polné patří díky své výzdobě k nejpůsobivějším v České republice. Stavebník chrámu kníže Leopold z Dietrichsteinu na stavbu povolal řadu předních umělců z celé Evropy, kteří ve stejné době pracovali na jeho dalších projektech ve Vídni a Mikulově. Průvodce popisuje historii stavby, její architekturu a výzdobu interiéru a přináší řadu nových zjištění o umělecké výzdobě chrámu, umělcích činných v Polné a jejich donátorech.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info