Vedení univerzity intenzivně řeší nová opatření vlády, informace sledujte na webu MU

Nová opatření, na nichž se Vláda ČR dohodla v noci na dnešek a začnou platit od středy 14. října, se opět dotknou také vysokých škol. Kromě uložení pracovní povinnosti vybraným skupinám studentů, vláda omezila možnosti ubytování na vysokoškolských kolejích. Vedení Masarykovy univerzity už od noci projednává konkrétní opatření, která z rozhodnutí vlády vyplývají. Jedná také s MŠMT a v koordinaci s Českou konferencí rektorů se snaží upřesnit podmínky nového opatření tak, aby byli studenti MU zasaženi co nejméně. Univerzita se nyní musí rozhodovat flexibilně a navíc v situaci, kdy se instrukce z vlády neustále mění. Prosíme tedy o trpělivost.

13. 10. 2020

„V žádném případě nebudeme nikoho z kolejí vyhazovat na ulici. Naší prioritou je nastavit jasná pravidla pro klidné a spořádané ukončování ubytování a zajistit, že o všechny naše studenty bude postaráno nyní, i v době, kdy se na koleje budou opět vracet,“ uvedl prorektor Radim Polčák. Jakmile budou všechna potřebná opatření ze strany Masarykovy univerzity a Správy kolejí a menz MU nachystaná, dostanou studenti potřebné instrukce mailem, informace budeme průběžně aktualizovat také na webu muni.cz/koronavirus.

Aktuálně se ukončení ubytování týká studentů, kteří mají bydliště na území České republiky. Výjimky z toho pravidla platí pro studenty, kteří mohou podle platných opatření navštěvovat prezenční výuku a dále pak pro studenty, kterým byla dnes vládou nařízena pracovní povinnost. Tito studenti, společně se studenty s bydlištěm mimo ČR, na kolejích mohou zůstat. Nově budou mít výjimku i studenti v karanténě či ti, kteří se nemohou vrátit domů.

Během dnešního dne bude univerzita také informovat studenty, kterých se to týká, o nově ustavené pracovní povinnost. Sledujte prosím své e-mailové schránky a informace na tomto webu.

Přehled všech článků