Tým z CEITEC MU odhalil, jak leukemické buňky migrují po těle
Výzkumný tým pod vedením Marka Mráze udělal významný krok pro vývoj nového léčiva na chronickou lymfatickou leukémii.
Moderní vybavení, špičkové technologie a mezinárodní spolupráce. Tak vypadá výzkum na MU.
Umíme si stanovit priority, zajistit financování a nezapomínáme ani na etický a společenský dopad našich výsledků.
Výzkumný tým pod vedením Marka Mráze udělal významný krok pro vývoj nového léčiva na chronickou lymfatickou leukémii.
ERC Consolidator získali právník David Kosař, religionista David Zbíral a biofyzik Robert Vácha.
Další vlna? „Vše závisí na rozvolnění a kontaktech,“ říká imunolog Vojtěch Thon z centra RECETOX MU.
Budovy univerzity jsou zavřené, přesto dnes vědci a vědkyně ukážou, jak zábavná je jejich práce. V 17.00 startuje Noc vědců.
Zaměstnanci Odboru výzkumu RMU jsou i přes uzavření budovy Rektorátu MU dostupní telefonicky i e-mailem: kontakty. Jednotlivé projektové agendy jsou plně zabezpečeny – odbor výzkumu bude okamžitě přeposílat všechny aktuální zprávy na své kontakty na jednotlivých hospodářských střediscích.
Zatím nelze odhadnout vliv opatření na realizace projektů – situace se průběžně vyvíjí. Nekontaktujte prosím individuálně poskytovatele – obraťte se na Odbor výzkumu RMU, ať může univerzita postupovat jednotně.
GAMU projekty – novinky jsou zveřejňovány v Aktualitách na webu GAMU. GAMU se vám bude snažit vyjít maximálně vstříc v rámci mezí, které umožňují pravidla využití institucionální podpory, resp. podpory pro specifický výzkum.
Pro váš přehled doporučujeme sledovat webové stránky a sociální sítě poskytovatelů – situace se mění každou chvíli a není proto možné nyní sestavit trvale platný přehled o reakcích poskytovatelů.
Další informace o koronaviru naleznete zde, interní informace jsou k dispozici zde.
![]()
„Věda již není záležitostí individuální, ale vyžaduje součinnost odborníků z řady oborů, institucí, mnohdy i kontinentů. Masarykova univerzita nabízí kvalitní zázemí a příležitosti svým vědcům i vědcům ze zahraničí a vytváří tak dobré podmínky pro nepřetržitý rozvoj vědění. Pestrost a svoboda vědy, zodpovědný výzkum na špičkové světové úrovni, celospolečenské zapojení a spolupráce, to jsou hodnoty, které naše univerzita ctí a šíří.“
Šárka Pospíšilová
Prorektorka pro výzkum a doktorské studium
K našim návrhům máme i zpětnou vazbu ze strany členů Mezinárodní vědecké rady. Pomáhají univerzitě stanovit výzkumné priority, vytvářet vědecké strategie a prohloubit mezinárodní spolupráci.
Naši vědci dosahují úspěchů na národní i mezinárodní úrovni. Můžeme se pochlubit významnými vědeckými publikacemi. A pravidelně také pořádáme semináře a přednášky o vědě a výzkumu na MU.
Centrální laboratoře zahrnují unikátní vědecké přístroje, které nabízíme k využití dalším pracovištím v rámci univerzity, jiným akademickým pracovištím i soukromým firmám.
Naše vědecké týmy jsou zapojeny do 15 projektů, které jsou uvedeny v aktuální Cestovní mapě ČR velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace. Zasahujeme tak do většiny oblastí vědeckého bádání.
Devět z těchto projektů je zároveň součástí zastřešujících evropských infrastruktur na Cestovní mapě velkých evropských výzkumných infrastruktur ESFRI Roadmap 2016.