Masarykova univerzita zřídila centrum dobrovolné pomoci

Masarykova univerzita zřídila databázi dobrovolníků z řad studentů, zaměstnanců a nově i veřejnosti, kteří budou pomáhat v době epidemie.

15. 3. 2020 Jolana Navrátilová

Bez popisku

Přihlásit se mohou všichni, kteří chtějí pomoci například s hlídáním dětí, pomáhat seniorům, ovládají IT nebo můžou zajišťovat přísun informací potřebným. Stojíme i o mimobrněnské dobrovolníky. Naopak pokud pomoc potřebujete, můžete se zaregistrovat do formuláře a požádat o ni. Služba se propojila s brněnskou krizovou linkou pro seniory.

Více na: www.muni.cz/koronavirus#dobrovolnici

Zároveň studenti lékařské fakulty pomáhají s testováním v areálu bohunické nemocnice a studenti pedagogických oborů hlídají děti zaměstnancům nemocnice a dalších potřebných profesí.

Přehled všech článků