Jak správně citovat?

Správně ocitovat zdroj znamená správně nakládat s tzv. pravidly citační a publikační etiky. Mezi nejčastější citační normy v českém prostředí patří ČSN ISO 690:2022APA (zejména pro psychologii a příbuzné obory). Využití citačních pravidel se řídí zvyklostmi fakult nebo pracovišť univerzity, doporučujeme si tyto informace předem důkladně nastudovat. Přehledné informace o tom, jak správně citovat, naleznete také na stránkách Knihovny univerzitního kampusu.

Práce s literaturou vás bude provázet během celé vaší práce na odborném textu. V rámci kurzu, který je vytvářen na Kabinetu informačních studií a knihovnictví FF MU (KISK) najdete i část věnovanou citování. Na kurzy.knihovna.cz naleznete kurz na citování, který vznikl rovněž na KISKu. Přihlášení do kurzu je bezplatné. Návod, jak citovat, najdete také v e-knize Jiřího Kratochvíla a v rámci systému pablikado.cz je pro MU volně dostupná také kniha s názvem Naučte (se) citovat.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho