Studujte na Farmaceutické fakultě ​MUNI

Chcete vědět, co se skrývá v lécích, jak se vyvíjejí a vyrábí a jak vlastně v těle působí? Chcete umět vybrat správný lék a jeho správnou dávku snad pro každou nemoc a pomáhat tak lidem udržet a zlepšit zdraví? Pak je farmaceutická fakulta vaše volba.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium  

Bakalářské prezenční studium  

94 %

zaměstnaných absolventů

40 300 korun

průměrný nástupní plat

97 %

poměr praktické výuky

71 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Chceš vědět, co se skrývá v lécích, jak se vyvíjejí, vyrábí, jak v těle působí? Chceš umět vybrat správný lék a jeho dávku, a pomáhat tak lidem udržet a zlepšit zdraví? Pak je toto tvá volba.

Budovy fakulty najdeš v areálu Veterinární univerzity v Brně Králově Poli, blízko společenskému životu, historickému centru i parkům a zeleni. Součástí výukových prostor jsou mimo poslucháren a seminárních místností moderně vybavené laboratoře se špičkovými přístroji, jako jsou elektronový mikroskop, nukleární magnetická rezonance pro chemickou analýzu, 3D tiskárny, orgánové simulátory.

Do výzkumné činnosti se můžeš zapojit už během studia v nižších ročnících, nejpozději ale od třetího ročníku v rámci přípravy diplomové práce, kdy si vybíráš okruh zájmu na jednom ze šesti ústavů – aplikované farmacie, přírodních léčiv, farmaceutické technologie, farmakologie a toxikologie, chemických léčiv a molekulární farmacie.

Farmacie je hodně prakticky zaměřená, takže studium sestává z velké části z laboratorních cvičení, stáží, praxí a exkurzí – ty tvoří přes polovinu studijního plánu. Během studia si tak vyzkoušíš práci v lékárně, ale můžeš zamířit také na pracoviště klinické farmacie, do laboratoře i přímo do firem.

Když budeš chtít, podíváš se také do zahraničí, ať už v rámci studia, nebo v rámci praktické stáže či konferencí, letních škol a kongresů. Domácí i zahraniční studentské aktivity podporuje Unie studentů farmacie, která je členem Evropské i celosvětové asociace.

Během několika let se Farmaceutická fakulta přestěhuje do zbrusu nové budovy, která se stane součástí univerzitního kampusu v Brně Bohunicích. Architektonicky krásná budova poskytne prostor pro navýšení počtu studentů, moderní a velkorysé prostory, nové technické vybavení i úzkou spolupráci s ostatními fakultami.

Stránky fakulty

FaF na Facebooku

Farmaceutická fakulta se připojila k Masarykově univerzitě znovu po šedesáti letech, a to 1. července 2020.

Dny otevřených dveří

Dění na fakultě

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 65 Další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info