Studujte na Farmaceutické fakultě ​MUNI

Chceš vědět, co se skrývá v jednotlivých lécích, jak se vyvíjejí a jak vlastně na tělo působí? Chceš umět stanovit správnou dávku léčiva? Pak je farmacie tvá volba.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium  

100 %

zaměstnaných absolventů

35 000 korun

průměrný nástupní plat

54 %

poměr praktické výuky

53 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Budovy fakulty jsou umístěné v klidném areálu takřka uprostřed města, tedy blízko společenskému životu, historickému centru i parkům a zeleni. Součástí výukových prostor jsou také moderně vybavené laboratořešpičkové přístrojové vybavení zahrnující elektronový mikroskop, nukleární magnetickou rezonanci pro chemickou analýzu, 3D tiskárny nebo orgánové simulátory.

Do výzkumné činnosti se můžeš zapojit už během studia v nižších ročnících, nejpozději ale od třetího ročníku si v rámci přípravy diplomové práce vybíráš okruh zájmu ze šesti ústavů – aplikované farmacie, přírodních léčiv, farmaceutické technologie, farmakologie a toxikologie, chemických léčivmolekulární farmacie.

Farmacie je hodně prakticky zaměřená, takže studium se skládá z velké části z laboratorních cvičení, stáží, praxí a exkurzí – ty tvoří přes polovinu studijního plánu. Během studia se tak setkáš nejen s lékárnami, ve kterých strávíš šestiměsíční stáž, ale také s pracovišti klinické farmacie, laboratorními pracovišti, farmaceutickými firmami a dalšími.

Když budeš chtít, podíváš se také do zahraničí, ať už v rámci studia, nebo v rámci praktické stáže či konferencí, letních škol a kongresů. Domácí i zahraniční studentské aktivity podporuje Unie studentů farmacie, která je členem Evropské i celosvětové asociace studentů farmacie.

Farmaceutická fakulta se připojila k Masarykově univerzitě po šedesátileté přetržce 1. července 2020.

Dny otevřených dveří

pátek

29. 1.

Den otevřených dveří FaF MU

od 10:00

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info