Jaké budu mít slevy na jídlo a ubytování?

Jídlo

Pokud jste v prezenčním studiu, máte v menzách Masarykovy univerzity nárok na takzvanou studentskou cenu jídel, která je výrazně nižší než standardní. Platíte v nich ze studentského účtu, na nějž máte rychlý přístup přes svou kartu ISIC. Na tu si nabijete kredit buď v menze, nebo u vybraných SUPO automatů.

Jídla si můžete objednat předem online přes stravovací účet v systému Kredit.

Ubytovací stipendium

Podobně můžete dosáhnout na takzvané ubytovací stipendium. Pro jeho získání je potřeba splnit několik podmínek:

1. zejména musíte být studentem v prezenční formě studia ve svém prvním studiu,
  2. nesmíte mít překročenou standardní dobu studia,
  3. musíte mít trvalé bydliště mimo Brno.

Ubytovací stipendium vám zpravidla pomůže zaplatit přibližně dva nájmy ročně. Další podrobnosti a aplikaci, která ověří, jestli máte na poskytnutí stipendia nárok, najdete v Informačním systému MU.

Koleje nebo privát

Ubytování během studia je možné na univerzitních kolejích. Správa kolejí a menz MU jich spravuje celkem deset. Více informací najdete na jejím webu.

Pokud se na vybranou kolej nedostanete, nebo preferujete bydlení na privátu, můžete k hledání nájmu nebo spolunájemníků využít univerzitní portál Bydlení. Dále je přímo v Informačním systému MU k dispozici vývěska s inzercí nabízeného ubytování.

S hledáním ubytování vám mohou pomoci i sociální sítě, skupiny na Facebooku jako Ubytování v Brně nebo Bydlení v Brně sdružují tisíce zájemců a nabídek.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho