Co je společný univerzitní základ?

Předměty společného univerzitního základu umožňují studujícím bakalářských a dlouhých magisterských programů získat základní přehled v nejrůznějších disciplínách a rozšířit si tak vzdělání nad rámec zaměření svého studia.

Společným univerzitním základem jsou povinné nebo povinně volitelné předměty:

• cizí jazyky,
  • tělesná výchova,

a povinně volitelné či volitelné předměty:

• společenskovědního či přírodovědného zaměření – typicky tzv. CORE předmět, či dle nabídky fakulty.​

Povinnost předmětů společného univerzitního základu se může u některých studijních programů lišit, proto je dobré se vždy informovat v ISu v aplikaci Průchod studijním plánem, v kontrolních šablonách, ve studijním katalogu na webu vaší fakulty či na studijním oddělení.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho