Law of Information and Communication Technologies

Doktorské studium v kombinované formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 25 000 Kč za akademický rok.

Co se naučíte

Studium práva ICT dává studentům možnost komplexně pochopit regulatorní souvislosti vývoje a praktického nasazení pokročilých informačních a komunikačních technologií. Vedle toho mají studenti možnost získat v rámci studia unikátní metodologické instrumentárium k práci s právem jako s informačním systémem (tj. se systémem formálních jevových znaků, jehož cílem je organizovat společnost). Studium tedy vede k důkladnému poznání základních konstrukčních prvků i aplikační vrstvy regulatorních fenoménů souvisejících s informačními a komunikačními technologiemi (např. informačního soukromí, kybernetické bezpečnosti aj.) a současně dává možnost nekonformního náhledu na právo metodou tzv. virtualizace. Systematická skladba profilových předmětů v kombinaci s povinnými publikačními výstupy a praktickými kolokvii připraví studenty na praktické řešení vysoce obtížných interpretačních či legislativních otázek regulace ICT a současně jim poskytne nástroje a intelektuální motivaci ke kreativnímu uplatnění informačně-právní metodologie při řešení standardních právních situací.

„Technologie, lidskost, právo.“

Praxe

Praxe není povinnou součástí studia. V rámci studia pouze probíhají nepravidelná praktická kolokvia za účasti praktikujících profesionálů (soudců, advokátů apod.)

Absolvent programu je připraven k práci s regulatorními fenomény ICT na vyšší úrovni seniority v soukromé právní službě (advokacii, podnikové praxi apod.) nebo veřejné službě (justice, státní zastupitelství apod.) Absolvent je rovněž schopen samostatné vědecké práce v oboru práva ICT na střední úrovni seniority a samostatné účasti v mezinárodních vědeckých projektech a projektech smluvního výzkumu.

Zajišťuje Právnická fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční ne
kombinovaná ano