Jak postupovat pro přerušení studia?

Nemoc, rodinné či finanční důvody – ať už je motiv k přerušení jakýkoliv, vždy vás čeká několik kroků, které je potřeba udělat.

O přerušení si musíte v první řadě zažádat. Žádost je adresována fakultě, podává se na příslušném formuláři na studijním oddělení fakulty, na podatelně fakulty, přes IS MU (Úřadovna – Podání nové žádosti – Žádost o přerušení studia), ale je možné ji zaslat i poštou. Pokud potřebujete specifické informace ohledně svého studia a přerušení, na studijním oddělení své fakulty můžete nahlédnout do stavu svého studia a vyřešit tak situaci individuálně.

Zpravidla se o přerušení žádá po ukončení semestru, anebo před začátkem dalšího. Požádá-li student po začátku semestru, ale ještě před koncem období vymezeného pro změny v zápisu předmětů, lze studium přerušit i pouze na tento jeden semestr. Po skončení změn už musí být studium přerušeno minimálně do konce následujícího semestru.

Rozhodnutí o přerušení dostanete do 30 dnů. Vždy je v něm uvedeno, od kdy do kdy se studium přerušuje, datum a způsob vykonání opětovného zápisu, případně další závazné podmínky spojené s opětovným zápisem, a zda se přerušení do celkové doby studia započítává nebo nezapočítává.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho

Bez popisku


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info