Jaké slevy na jízdné budu mít při studiu?

Slev pro studenty na dopravu je řada. Zajímat vás ale budou především dvě. Sleva na hromadnou dopravu v Brně a studentské jízdné, které můžete využívat u všech vnitrostátních dopravců při cestě z domova do školy a naopak.

Městská hromadná doprava v Brně

Od 1. 1. 2021 vydává Dopravní podnik města Brna studentům prezenčního studia jízdní průkazky (v Brně se jim říká "šalinkarty") pouze v elektronické formě. Založení průkazky je díky navázané spolupráci mezi Dopravním podnikem a univerzitou snadné.

 Jak postupovat pro založení průkazky?

  • Zaregistrujte se na stránkách www.brnoid.cz.
  • Návod pro založení elektronické studentské jízdenky naleznete ZDE.

Studentské jízdné

Od 1. dubna 2022 můžou všichni studenti do 26 let v České republice právě využít plošnou slevu na vlaky a autobusy ve výši 50 procent bez ohledu na to, jestli jedou do školy nebo třeba na prázdniny.

Na cestování za polovinu obyčejného jízdného mají nárok všichni studenti bez ohledu na státní příslušnost, obávat se tedy nemusejí třeba Slováci, kteří dojíždějí za studiem do Brna. Stejně jako jejich čeští kolegové jim od září vystačí buď platný průkaz ISIC (platný znamená s přelepkou na aktuální rok), nebo potvrzený žákovský průkaz, nic dalšího pro uplatnění slevy potřeba nebude.

Při nákupu jízdenky u přepážky, v automatu či online stačí vybrat či nahlásit studentské jízdné, zaplatit příslušnou sníženou cenu a ve vlaku či autobusu spolu s jízdenkou předložit průvodčímu jeden ze jmenovaných dokladů, potvrzujících studentský status. 

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho

Bez popisku


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info