Kam se mohu obrátit mimo Poradenské centrum MUNI?

Psychologické konzultace v rámci MU neslouží pro akutní stavy, v akutních případech se prosím obracejte na Ambulanci Psychiatrické kliniky FN Brno nebo na Psychiatrickou nemocnici Brno.

Dále můžete využít také službu psychologického internetového poradenství na FSS.

Online, telefonickou i osobní podporu v tíživých situacích nabízí také Modrá linka.

Pokud potřebujete poradit s problematikou domácího násilí, sexuálního násilí či znásilnění, a to jak doma tak například ve škole, můžete se obrátit na organizaci Persefona, která se věnuje bezplatnému sociálnímu, psychologickému a právnímu poradenství v této oblasti. 

Jako rychlou první psychologickou pomoc můžete zdarma využít aplikaci Nepanikař, která je dostupná pro uživatele s operačním systémem iOS a android. Veškeré informace včetně dalších kontaktů na pomoc naleznete na webu aplikace.

V případě zájmu například o dlouhodobější psychoterapii, můžete vybírat mezi odborníky buď tzv. „na pojišťovnu" nebo na přímou platbu.
Pokud se rozhodnete pro psychologa „na pojišťovnu“, pak jejich seznam najdete buď na stránkách své zdravotní pojišťovny nebo si seznam pojišťovnou můžete nechat zaslat. Někteří z nich jsou k dohledání zde: https://poradna.fss.muni.cz/sit-kontaktu/psychologove-na-pojistovnu. Nezapomeňte si vždy ověřit, zda daný psycholog má smlouvu právě s vaší pojišťovnou.

Další bezplatnou variantou jsou pak poradny spadající pod Centrum sociálních služeb, ty najdete v sekci „Poradenské služby a služby spojené s zprostředkováním pomoci“ na webu http://www.css.brno.cz/. Nelekejte se toho, že se jmenují třeba „manželské, rodinné“ atd., obvykle poskytují poradenství i jednotlivcům.