Kam se mohu obrátit mimo Poradenské centrum MUNI?

Psychologické konzultace v rámci MU neslouží pro akutní stavy, v akutních případech se prosím obracejte na Ambulanci Psychiatrické kliniky FN Brno nebo na Psychiatrickou nemocnici Brno.

Dále můžete využít také službu psychologického internetového poradenství na FSS.

Online, telefonickou i osobní podporu v tíživých situacích nabízí také Modrá linka.

Pokud potřebujete poradit s problematikou domácího násilí, sexuálního násilí či znásilnění, a to jak doma tak například ve škole, můžete se obrátit na organizaci Persefona, která se věnuje bezplatnému sociálnímu, psychologickému a právnímu poradenství v této oblasti.

Jako rychlou první psychologickou pomoc můžete zdarma využít aplikaci Nepanikař, která je dostupná pro uživatele s operačním systémem iOS a android. Veškeré informace včetně dalších kontaktů na pomoc naleznete na webu aplikace.

V případě zájmu například o dlouhodobější psychoterapii, můžete vybírat mezi odborníky buď tzv. „na pojišťovnu" nebo na přímou platbu.
Pokud se rozhodnete pro psychologa „na pojišťovnu“, pak jejich seznam najdete buď na stránkách své zdravotní pojišťovny nebo si seznam pojišťovnou můžete nechat zaslat. Psychoterapeuty, jejichž péče je hrazena skrze zdravotní pojištění, můžete jednoduše vyhledávat rovněž přes tento nástroj
Další bezplatnou variantou jsou pak poradny spadající pod Centrum sociálních služeb, ty najdete v sekci „Poradenské služby a služby spojené s zprostředkováním pomoci“ na webu http://www.css.brno.cz/. Nelekejte se toho, že se jmenují třeba „manželské, rodinné“ atd., obvykle poskytují poradenství i jednotlivcům.
V Brně je možné se rovněž obrátit na Centrum Platan, které nabízí pro osoby s trvalým pobytem v ČR ve věku 18-65 let individuální a skupinovou psychoterapii a 7 arteterapeutických dílen. Všechny aktivity včetně psychoterapie jsou poskytovány bezplatně po celou dobu setkávání.

Online terapii na přímou platbu zprostředkovává například platforma Hedepy.

Ministerstvo zdravotnictví pověřilo v souvislosti s probíhající krizovou situací Systém psychosociální intervenční služby (SPIS) zajištěním psychické podpory studentům fakult a zdravotnických škol zapojených do práce v nemocnicích. Více informací ke službě naleznete na jejich stránkách: http://www.spis.cz/.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho

Zeptejte se nás. Jsme jedno ucho