Krizová psychologická pomoc v souvislosti s útokem na FF UK

Vzhledem k tragické události na Filozofické fakultě UK v Praze, připravilo Poradenské centrum MU nad rámec běžných psychologických konzultací, také krizovou psychologickou pomoc studentům a zaměstnancům, kteří se cítí zasaženi a potřebují psychologickou pomoc. Konzultace jsou vedeny v češtině, angličtině a ukrajinštině a probíhají online, délka konzultace je 30 minut.

Lidé se specifickými potřebami (např. komunikující znakovým jazykem) se mohou obracet na Středisko Teiresiás.

Pro sjednání termínu konzultace se prosím obraťte na psycholog@muni.cz. Prosíme, uveďte svůj kontakt, jazyk, ve kterém chcete konzultovat a preferovanou formu (MS Teams, Zoom, Google Meet, Skype, telefon). Kapacita termínů pro krizovou pomoc je omezená, děláme však maximum pro to, abyste dostali co nejdřívější termín konzultace.

Společnost In IUSTITIA spustila krizovou linku psychologické pomoci pro veřejnost dostupnou na čísle +420 773 177 636, +420 773 177 844.

Pomoc studentům nabídla i Linka bezpečí na čísle 116 111, více na www.linkabezpeci.cz.

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Českým červeným křížem připravují aktuálně speciální telefonickou linku krizové psychologické pomoci pro širší veřejnost.

Další místa pomoci, na které se můžete obrátit mimo MU, naleznete zde: https://www.muni.cz/studenti/psychologicke-konzultace-pro-studenty/kam-se-mohu-obratit-mimo-poradenske-centrum-muni.

Tip: Několik tipů pro zvládání traumatu nabízí psycholog Mgr. Jan Vojtko ve svém příspěvku na síti X.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho