Studujte na Lékařské fakultě MUNI

Je vaše krédo pomáhat lidem v oblasti zdraví? Pak je tohle pravé místo právě pro vás.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium

Bakalářské prezenční studium

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

39 000 korun

průměrný nástupní plat

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Toužíte se stát lékařem, zubařem, porodní asistentkou, fyzioterapeutem či zdravotnickým záchranářem? Nebo vás láká studium v novém studijním programu zaměřeném na embryologii a dynamicky se rozvíjející odvětví reprodukční medicíny? Pak je Lékařská fakulta Masarykovy univerzity to pravé místo pro vás.

Hlavní část fakulty se nachází v moderním univerzitním kampusu hned vedle největší nemocnice Jihomoravského kraje v Brně-Bohunicích. Teoretické předměty jsou vyučovány na fakultě, která nabízí například mikroskopický sál pro výuku histologie nebo špičkově vybavený anatomický ústav, jehož součástí je i unikátní muzeum se šesti sty exponáty pro samostudium.

Studium medicíny se samozřejmě neobejde bez klinických stáží, které se odehrávají ve dvou fakultních nemocnicích v Brně i na řadě dalších zajímavých míst mimo něj. Vysokoškoláci také mohou během studia vyrazit na zahraniční stáže, třeba prostřednictvím studentské organizace IFMSA, která nabízí desítky možností.

Letos navíc bude v areálu kampusu dokončena výstavba nového simulačního pracoviště, které napodobí reálné nemocniční prostředí od urgentního příjmu, heliportu a JIP přes operační sály, porodní sál, vyšetřovny až po standardní nemocniční pokoje a stomatologické ordinace. Tedy i prostor pro budoucí zubaře, jejichž výuka probíhá v nově vybudovaných stomatologických laboratořích v centru Brna.

LF na Facebooku

Stránky fakulty

Talentovaní studenti se mohou zapojit do unikátního programu P-PooL, který je už od prváku vtáhne do vědecké práce.

Učitelka

Marie Nováková

„Jako studentka jsem absolvovala předmět fyziologie v původních prostorách lékařské fakulty v centru Brna. Měly svou atmosféru, ale také řadu nedostatků. I metody výuky byly jiné, měli jsme k dispozici mnohem méně metodik, využívali jsme zvířecí modely. Dnes naši studenti profitují z kvalitně vybavených laboratoří moderního kampusu, velké knihovny, blízkosti nemocnice. Hodně se změnilo a jistě k lepšímu, co zůstává, jsou zapálení pedagogové, vynikající vědci a skvělí studenti. To vše dohromady tvoří organismus, jehož stojí za to se stát součástí.“

Marie Nováková
fyziologický ústav

Dny otevřených dveří

16. 1.

Den otevřených dveří LF MU

od 10:00

středa

20. 1.

Den otevřených dveří LF MU

od 9:00

Absolventka

Tereza Prokopová

„Mých šest let na lékařské fakultě uteklo až neuvěřitelně rychle. Během studia jsem si asi jako každý prošla náročnými dny, kdy jsem se snažila marně si vzpomenout, proč jsem si vybrala právě všeobecné lékařství. Ale na druhou stranu bylo mnoho chvil, nad kterými se se spolužáky smějeme doteď. Nezískáte totiž jen mnoho nových učebnic na výzdobu knihovny, pár vrásek a slevovou kartičku do kavárny, ale také nové přátele. Medicína není jednoduchý obor, ale rozhodně je velmi zajímavý a každý den otevře novou výzvu.“

Tereza Prokopová
Fakultní nemocnice Brno