Studujte na Lékařské fakultě MUNI

Je vaše krédo pomáhat lidem v oblasti zdraví? Pak je tohle pravé místo právě pro vás.

Nabídka studia

Studijní programy

82 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

42 400 korun

průměrný nástupní plat

100 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

26 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Od dětství sníš o tom být lékařem, zdravotnickým záchranářem nebo o práci v laboratoři? Chceš pečovat o nemocné jako všeobecná sestra, být u zázraku zrození života jako porodní asistentka nebo proniknout do tajů reprodukční medicíny? Lékařská fakulta Masarykovy univerzity nabízí širokou škálu lékařských i nelékařských studijních programů, ze kterých si vybereš podle svých představ. Novinkou ve studijní nabídce je pro absolventy bakalářského studia nově otevřený studijní program zaměřený na podporu veřejného zdraví.

Moderní posluchárny, učebny se špičkovým vybavením, laboratoře, zázemí veliké knihovny pro samostudium i výuka od předních odborníků – to vše je Lékařská fakulta MU. Pro budoucí všeobecné a zubní lékaře jsme nedávno otevřeli nejmodernější simulační centrum v Evropě (SIMU), kde si všechny lékařské postupy vyzkoušíš na vlastní kůži. Nová budova má na střeše heliport, uvnitř urgentní příjem, operační sály i jednotky intenzivní péče. Díky inovované výuce tak budeš připraven na řešení obtížných situací v praxi. To vše najdeš pod jednou střechou univerzitního kampusu v Bohunicích.

Parťáky získáš zapojením se do činnosti některého z fakultních spolků, jako například Spolek mediků, IFMSA, Sdružení studentů stomatologie, Medici na ulici nebo spolek zahraničních studentů MIMSA. Během studia můžeš vyrazit také na zahraniční stáže.

Stránky fakulty

LF na Facebooku

Talentovaní studenti se mohou zapojit do unikátního programu P-PooL, který je už od prváku vtáhne do vědecké práce.

Učitelka

Marie Nováková

„Jako studentka jsem absolvovala předmět fyziologie v původních prostorách lékařské fakulty v centru Brna. Měly svou atmosféru, ale také řadu nedostatků. I metody výuky byly jiné, měli jsme k dispozici mnohem méně metodik, využívali jsme zvířecí modely. Dnes naši studenti profitují z kvalitně vybavených laboratoří moderního kampusu, velké knihovny, blízkosti nemocnice. Hodně se změnilo a jistě k lepšímu, co zůstává, jsou zapálení pedagogové, vynikající vědci a skvělí studenti. To vše dohromady tvoří organismus, jehož stojí za to se stát součástí.“

Marie Nováková
fyziologický ústav

Dny otevřených dveří

Absolventka

Tereza Prokopová

„Mých šest let na lékařské fakultě uteklo až neuvěřitelně rychle. Během studia jsem si asi jako každý prošla náročnými dny, kdy jsem se snažila marně si vzpomenout, proč jsem si vybrala právě všeobecné lékařství. Ale na druhou stranu bylo mnoho chvil, nad kterými se se spolužáky smějeme doteď. Nezískáte totiž jen mnoho nových učebnic na výzdobu knihovny, pár vrásek a slevovou kartičku do kavárny, ale také nové přátele. Medicína není jednoduchý obor, ale rozhodně je velmi zajímavý a každý den otevře novou výzvu.“

Tereza Prokopová
Fakultní nemocnice Brno

Dění na fakultě

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info