Studujte na Lékařské fakultě MUNI

Je vaše krédo pomáhat lidem v oblasti zdraví? Pak je tohle pravé místo právě pro vás.

Nabídka studia

Studijní programy

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

34 400 korun

průměrný nástupní plat

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Toužíte se stát lékařem, zubařem, porodní asistentkou, fyzioterapeutem či zdravotnickým záchranářem? Nebo vás láká studium v novém studijním programu zaměřeném na embryologii a dynamicky se rozvíjející odvětví reprodukční medicíny? Pak je Lékařská fakulta Masarykovy univerzity to pravé místo pro vás.

Překročte s touto fakultou stín všední výuky a vydejte se do 22. století. Simulace a virtuální svět se stanou běžnou součást vašeho všedního dne. Budete mít k dispozici supermoderní Simulační centrum (SIMU), které je vybaveno podobně jako reálná nemocnice. Na střeše má heliport, v nemocničním patře operační sály, jednotky intenzivní péče, zdravotnickou techniku a simulátory.

SIMU je především o možnostech. Jen tam si můžete vyzkoušet a zažít všechny lékařské postupy na vlastní kůži. Od těch jednodušších až po ty nejsložitější. Jen tady si můžete vše natrénovat, aniž byste ohrozili život pacienta. SIMU je místem, kde není hříchem udělat chybu, ale naopak hříchem je z chyby se nepoučit.

Nicméně SIMU je jen část výuky, díky tomu se k  pacientovi dostanete ještě lépe připravení a jistější při řešení reálných situací, s nimiž se setkáte při praxích v nemocnicích, a to nejen fakultních.

Vysokoškoláci také mohou během studia vyrazit na zahraniční stáže, třeba prostřednictvím studentské organizace IFMSA, která nabízí desítky možností.

Stránky fakulty

LF na Facebooku

Talentovaní studenti se mohou zapojit do unikátního programu P-PooL, který je už od prváku vtáhne do vědecké práce.

Učitelka

Marie Nováková

„Jako studentka jsem absolvovala předmět fyziologie v původních prostorách lékařské fakulty v centru Brna. Měly svou atmosféru, ale také řadu nedostatků. I metody výuky byly jiné, měli jsme k dispozici mnohem méně metodik, využívali jsme zvířecí modely. Dnes naši studenti profitují z kvalitně vybavených laboratoří moderního kampusu, velké knihovny, blízkosti nemocnice. Hodně se změnilo a jistě k lepšímu, co zůstává, jsou zapálení pedagogové, vynikající vědci a skvělí studenti. To vše dohromady tvoří organismus, jehož stojí za to se stát součástí.“

Marie Nováková
fyziologický ústav

Dny otevřených dveří

Absolventka

Tereza Prokopová

„Mých šest let na lékařské fakultě uteklo až neuvěřitelně rychle. Během studia jsem si asi jako každý prošla náročnými dny, kdy jsem se snažila marně si vzpomenout, proč jsem si vybrala právě všeobecné lékařství. Ale na druhou stranu bylo mnoho chvil, nad kterými se se spolužáky smějeme doteď. Nezískáte totiž jen mnoho nových učebnic na výzdobu knihovny, pár vrásek a slevovou kartičku do kavárny, ale také nové přátele. Medicína není jednoduchý obor, ale rozhodně je velmi zajímavý a každý den otevře novou výzvu.“

Tereza Prokopová
Fakultní nemocnice Brno