Aplikovaná informatika

Obor je určen pro studenty, kteří chtějí získat základní znalosti v informatice a seznámit se s principy tvorby a používání informačních technologií. Posluchači získají znalosti a praktické dovednosti, které mohou použít bezprostředně po nástupu do praxe. Obor je orientován na vývoj programového vybavení a aplikace informatiky. Studenti se mohou v rámci studia zaměřit na grafický design.

• vysvětlit základní principy počítačových systémů, operačních systémů, databázových systémů a počítačových sítí;
  • navrhovat algoritmy a zapsat program pro řešení daného problému;
  • aplikovat různé přístupy k práci s daty a/nebo počítačovými systémy podle daných potřeb;
  • vysvětlit pojmy, modely, metody a výsledky teoretické informatiky.

„Pro aplikovanou informatiku jsem se rozhodla kvůli volnosti, kterou člověku nabízí. Poskytuje mi to možnost vyzkoušet mnoho zajímavých předmětů, které rozšiřují moje obzory a dovolují mi objevovat moje hranice. To je to, co od školy očekávám.“

Katarína Kejstová Katarína Kejstová
studentka oboru Aplikovaná informatika

Absolventi mohou po ukončení studijního programu nastoupit do praxe jako absolventi bakalářského programu s možností zvyšování kvalifikace a prohloubení konkrétních profesních znalostí realizované podle potřeb zaměstnavatele, nebo pokračovat ve studiu magisterských programů jiného zaměření a získat perspektivní interdisciplinární znalosti, případně pokračovat ve studiu magisterských programů zaměřených na informatiku včetně studia teoretické informatiky.

Zajišťuje Fakulta informatiky

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

absolventů si našlo práci snadno

Karel Beneš

„Po státnicích jsem odešel pracovat do Prahy, pro zaměstnavatele, u kterého mám možnost řešit zajímavé projekty v oblasti telekomunikací a bankovního sektoru. Pracuji jako správce systémů a specializoval jsem se na datové sklady. Po narození syna jsem si domluvil, že tři dny v týdnu mohu pracovat z domu.“

Karel Beneš
správce systémů se specializací na datové sklady

Oborové kombinace s oborem Aplikovaná informatika

Tento obor je nabízen pouze v jednooborovém studiu.

Přijímací zkouška do bakalářského studia je shodná pro všechny studijní programy a obory. Uchazeči absolvují Test studijních předpokladů na MU. Bližší informace naleznete zde: http://www.muni.cz/study/admission/bachelor_test
Následující ustanovení neplatí pro uchazeče, kteří již byli dříve zapsáni k bakalářskému studiu na FI MU. Pro ostatní uchazeče splňující alespoň jedno z níže uvedených kritérií:
a) výsledek Národní srovnávací zkoušky ze všeobecných studijních předpokladů (Obecné studijní předpoklady v češtině, Všeobecné študijné predpoklady ve slovenštině) konané nejpozději do termínu TSP včetně mezi 20 % nejlepších,
b) výsledek Národní srovnávací zkoušky z matematiky konané nejpozději do termínu TSP včetně mezi 40 % nejlepších,
c) výsledek zkoušky SAT I z matematiky alespoň 580 bodů,
c) výsledek u AP (Advanced Placement) zkoušky z některého předmětu z oblasti STEM (Science, Technology, Engineering and Math) na úrovni 4 nebo 5,
d) výsledek ve standardizovaném vstupním testu IQ prováděném společností Mensa ČR nebo Mensa SR odpovídá alespoň IQ 130,
e) úspěšné složení výběrové maturitní zkoušky z MATEMATIKY+ v ČR,
f) úspěšný řešitel alespoň okresního kola středoškolské odborné olympiády (odbornými olympiádami jsou myšleny předmětové soutěže vyhlašované Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR nebo Ministerstvem školstva, vedy, výskumu a športu SR organizované v oborech fyzika, astronomie, chemie, biologie, matematika a programování),
g) umístění alespoň v okresním kole středoškolské odborné činnosti na 1. až 3. místě,
h) úspěšný řešitel korespondenčního semináře z informatiky organizovaného FI MU
stačí tato kvalifikace pro úspěšné absolvování přijímací zkoušky s plným počtem bodů. Uchazeči splňující kterékoliv z uvedených kritérií mohou být na základě vlastní písemné žádosti, ve které doloží splnění příslušného kritéria, zproštěni povinnosti konat písemnou zkoušku a budou o tomto rozhodnutí písemně uvědoměni.

S výjimkou seznámení se se staršími variantami TSP není doporučena žádná speciální přípravná literatura. Varianty TSP z předchozích přijímacích řízení najdete na adrese: http://www.muni.cz/study/admission/tsp

Průvodce přijímacím řízením

Nejčastěji zapisované předměty

Doporučené studijní plány a další informace najdete ve studijním katalogu fakulty.

Podejte přihlášku