Studujte na Právnické fakultě MUNI

Znáte svoje práva a nemáte rádi nespravedlnost? Na právnické fakultě vás připraví na cestu soudce i advokáta.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium

Bakalářské kombinované studium

absolventů by znovu studovalo na MUNI

30 500 korun

průměrný nástupní plat

absolventů našlo práci snadno

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Studovat právo v hlavním městě české justice by chtěl každý. V Brně se vám to může splnit. Fakulta se nachází v centru města kousek od Ústavního, Nejvyššího i Nejvyššího správního soudu, je tu Kancelář veřejného ochránce práv i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nejen, že vás budou učit lidé, kteří tam pracují, ale budete k nim vedle řady brněnských advokátních kanceláří moct chodit i na praxi.

Fakulta se pravidelně umisťuje na samé špičce žebříčků českých právnických fakult. Kvalitní učitelský sbor, složený z předních akademiků i expertů z praxe, neklade takový důraz na schopnost znát zpaměti stohy právnických předpisů, ale více ocení schopnost právnicky myslet a umět vyhledávat informace.

Díky volitelným předmětům se navíc můžete specializovat na vybranou oblast práva už během studia. Ve výběrových seminářích se naučíte tvořit obchodní smlouvy pro velké společnosti, zjistíte více o právu informačních technologií a v kurzu mediální právo zase nahlédnete do zákulisí médií. Každoročně na fakultu přijíždějí také odborníci, kteří na různých konferencích a přednáškách se studenty diskutují o aktuálních tématech.

Studovat ale nemusíš jen v Česku. Můžete získat stipendium a odjet na semestr až dva do zahraničí za studiem nebo na stáž, kterou zprostředkovává nejenom fakulta, ale i studentský spolek Evropská asociace studentů práv (ELSA).

PrF MU na Facebooku

Stránky fakulty

Jedna z místností fakulty se může proměnit v cvičnou soudní síň, kde si při simulaci soudního řízení vyzkoušíte role, které na vás můžou v praxi čekat, a třeba vyhrajete i mezinárodní moot court.

Učitelka

Lenka Dobešová

„Hodně studentů nastupuje na práva s představou, že budou hned umět uzavírat smlouvy či rozhodovat o vině a nevině člověka. Studium práva ale znamená spoustu hodin teorie, filozofie či dějin. Na přednáškách i v seminářích se však snažím studentům už od začátku ukazovat na příkladech ze života, k čemu je teorie v praxi potřeba. Mám ve výuce ráda pevné body a jasná pravidla, o která se mohou studenti opřít a je jim jasné, co od nich vyučující očekává.“

Lenka Dobešová
katedra občanského práva

Dny otevřených dveří

pondělí

20. 1.

Den otevřených dveří PrF MU

od 9:00

Absolvent

Filip Glotzmann

„Vzpomínek na studia v Brně mám kupodivu stále dost. Nikoli pouze na studium samotné, ale především na lidi, které jsem během svého studia potkal. Z řady spolužáků se stali významní politici, vysocí úředníci, advokáti, soudci i významní akademici. Vybavuje se mi taky hromada volného času a svobody. Člověk stíhal studovat, pracovat a trochu si i vydělat na náročný společenský život a navíc vyjet do zahraničí, ať už na stáž, nebo jen tak cestovat. Získat zahraniční zkušenost a rozvíjet jazyky zpětně považuji za jednu z vůbec nejdůležitějších věcí.“

Filip Glotzmann
ředitel Justiční akademie