Studujte na Právnické fakultě MUNI

Znáte svoje práva a nemáte rádi nespravedlnost? Na právnické fakultě vás připraví najen na kariéru soudce a advokáta.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium  

Bakalářské kombinované studium  

Bakalářské distanční studium  

92 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

38 400 korun

průměrný nástupní plat

94 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

50 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Studovat právnickou fakultu přímo v centru českého soudnictví? V Brně se vám to může splnit. Fakulta se nachází ve středu města nedaleko Ústavního soudu, Nejvyššího soudu i Nejvyššího správního soudu, je tu Kancelář veřejného ochránce práv, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Nejvyšší státní zastupitelství a také Odvolací finanční ředitelství. Nejen že vás tak budou učit lidé, kteří tam pracují a jsou kapacitami ve svém oboru, ale budete k nim vedle řady brněnských  advokátních kanceláří mít příležitost chodit i na praxi.

Právnická fakulta se pravidelně umisťuje na samé špičce žebříčků českých právnických fakult. Kvalitní učitelský sbor, složený z předních akademiků i expertů z praxe, vás naučí právnicky myslet a vyhledávat informace a spolu s tím vám zprostředkuje znalosti a orientaci v množství právnických předpisů. Specialitou fakulty, na níž učí celá řada soudců, jsou i aktuální rozsudky ve výuce.

Díky volitelným předmětům se navíc můžete specializovat na vybranou oblast práva už během studia. V seminářích se naučíte tvořit obchodní smlouvy pro velké společnosti, zjistíte více o právu informačních technologií, o trestním právu, o civilním letectví nebo se můžete soustředit třeba na lidská práva, daňové právo či právo životního prostředí. Každoročně na fakultu přijíždějí také čeští a zahraniční odborníci, kteří na různých konferencích a přednáškách se studenty diskutují o aktuálních tématech.

Studovat ale nemusíte jen v Česku. Můžete získat stipendium a odjet na semestr až dva do zahraničí za studiem nebo na stáž.

Stránky fakulty

PrF na Facebooku

Jedna z místností fakulty se může proměnit v cvičnou soudní síň, kde si při simulaci soudního řízení vyzkoušíte role, které na vás můžou v praxi čekat, a třeba vyhrajete i mezinárodní moot court.

Učitelka

Lenka Dobešová

„Hodně studentů nastupuje na práva s představou, že budou hned umět uzavírat smlouvy či rozhodovat o vině a nevině člověka. Studium práva ale znamená spoustu hodin teorie, filozofie či dějin. Na přednáškách i v seminářích se však snažím studentům už od začátku ukazovat na příkladech ze života, k čemu je teorie v praxi potřeba. Mám ve výuce ráda pevné body a jasná pravidla, o která se mohou studenti opřít a je jim jasné, co od nich vyučující očekává.“

Lenka Dobešová
katedra občanského práva

Dny otevřených dveří

Absolvent

Filip Glotzmann

„Vzpomínek na studia v Brně mám kupodivu stále dost. Nikoli pouze na studium samotné, ale především na lidi, které jsem během svého studia potkal. Z řady spolužáků se stali významní politici, vysocí úředníci, advokáti, soudci i významní akademici. Vybavuje se mi taky hromada volného času a svobody. Člověk stíhal studovat, pracovat a trochu si i vydělat na náročný společenský život a navíc vyjet do zahraničí, ať už na stáž, nebo jen tak cestovat. Získat zahraniční zkušenost a rozvíjet jazyky zpětně považuji za jednu z vůbec nejdůležitějších věcí.“

Filip Glotzmann
ředitel Justiční akademie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info