Studujte na Ekonomicko-správní fakultě MUNI

Peníze hýbou světem. Chcete hýbat penězi? Pak patříte právě sem.

Nabídka studia

Studijní programy

Bakalářské prezenční studium

Bakalářské kombinované studium

absolventů by znovu studovalo na MUNI

34 000 korun

průměrný nástupní plat

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Fungováním ekonomiky a veřejné správy, principy finančních trhů nebo managementem firem vás provedou na ekonomicko-správní fakultě. Fakulta je skvělým startem pro vaši kariéru a jako málokterá škola v Česku vám nabízí možnost studovat ekonomii v kombinaci s obory z dalších fakult Masarykovy univerzity.

Hospodářskou politiku, ekonomii nebo veřejnou ekonomiku a správu a další obory můžete snadno zkombinovat se studiem jazyků, matematiky nebo mezinárodních vztahů. Záleží jen na vás, kde vidíte svoji budoucnost.

Ekonomicko-správní fakulta sídlí v budově kousek od centra města u brněnského výstaviště. Hned vedle je menza, koleje i univerzitní tělocvična. Kromě moderních počítačových učeben a míst ke skupinovému studiu má fakulta i multimediální knihovnu s přístupem k elektronickým zdrojům a také příjemnou kavárnu ve vestibulu.

Výběrový projekt Top Students Centre (TopSeC) organizuje specializované přednášky, workshopy a semináře vedené odborníky z firem, které jsou lídry na trhu. Studentské spolky jako Klub investorů zase pořádají přednášky s inspirativními lidmi a různé kulturní akce. A ani o praxi nebudete mít nouzi. Řada soukromých firem i veřejných institucí s fakultou úzce spolupracuje.

ESF na Facebooku

Stránky fakulty

Až budete na fakultě, můžete si v experimentálních laboratořích ověřit ekonomické teorie na vlastní kůži.

Učitel

Petr Valouch

„Ve své výuce účetnictví a daní se snažím na praktických příkladech ukázat, že zdánlivě nudné účetnictví a daně jsou jedinečnou příležitostí pro vlastníky, manažery, bankéře, investory, ale i státní organizace vidět do hospodaření subjektů. Studentům ukazuji na účetních datech, proč zkrachoval například Enron, zda společnost Tesla je skutečně vhodnou investiční příležitostí nebo jestli je proklínaná EET pouze další administrativní komplikací pro podnikání. Základem výuky je diskuse a snaha o rozvíjení kreativního myšlení studentů, ne jen memorování faktů.“

Petr Valouch
katedra financí

Dny otevřených dveří

pondělí

18. 1.

Den otevřených dveří ESF MU

od 9:00

Absolventka

Petra Kummerová

„Lidé někdy říkají, že škola je užitečná jen na papíře a že získané znalosti se v praxi moc nevyužijí. Sama musím říct, ze absolvování oboru matematické a statistické metody mi dalo do praxe hodně a spoustu věcí ve své práci denně využiji i dnes. Vedle získaných znalostí mi navíc studium přineslo spoustu nových kontaktů, ať už kamarádů, přímých i nepřímých kolegů, nebo profesorů, kteří se stále rádi podílejí na diskusích ohledně současné problematiky svého oboru.“

Petra Kummerová
datová analytička v McKinsey & Company