Studujte na Ekonomicko-správní fakultě MUNI

Peníze hýbou světem. Chcete hýbat penězi? Pak patříte právě sem. S námi se vyplatí počítat!

Nabídka studia

Studijní programy

93 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

42 800 korun

průměrný nástupní plat

81 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

47 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

S námi se vyplatí počítat!

Naučíme Tě kriticky myslet, analyzovat a prezentovat své názory. Rozšíříš si obzory od zákonitostí ekonomie a matematiky až k zajímavostem finančních trhů, managementu a marketingu organizací nebo pravidlům státního rozpočtu. Nahlédneš i do světa FinTech a dalších nových oborů.

Napoj se na praxi a cestuj

Díky nabídce stáží v partnerských firmách, institucích veřejné správy či neziskových organizacích Ti pomůžeme v získávání cenných kontaktů pro profesní uplatnění. Využij i široké nabídky studia v zahraničí. Možnosti studijních pobytů v zahraničí jsou díky 117 partnerským smlouvám otevřené všem.

Spolehni se na zázemí!

Studium na ECON MUNI znamená vzdělávání v moderních prostorách a přístup ke špičkovým elektronickým zdrojům! Na vlastní kůži si u nás také můžeš ověřit různé ekonomické teorie. V Laboratoři experimentální ekonomie vybavené špičkovou technikou umíme například zjistit, co lidi pozitivně motivuje k placení daní nebo zda jsou muži opravdu ochotní více riskovat při investování.

Zábava a inspirace

Na podzim se těš na seznámení na orientačním týdnu, na jaře Tě čeká inspirativní Den s partnery a v průběhu semestru mnoho akcí, přednášek a workshopů. Na investiční pivo, kvíz nebo přednášky se zajímavými osobnostmi Tě pozve naše studentská organizace Klub investorů. Během studia se seznámíš s mnoha spolužáky z ČR i zahraničí a získáš tak skvělou síť možných pracovních kontaktů.

Stránky fakulty

ESF na Facebooku

Až budete na fakultě, můžete si v experimentálních laboratořích ověřit ekonomické teorie na vlastní kůži.

Učitel

Petr Valouch

„Ve své výuce účetnictví a daní se snažím na praktických příkladech ukázat, že zdánlivě nudné účetnictví a daně jsou jedinečnou příležitostí pro vlastníky, manažery, bankéře, investory, ale i státní organizace vidět do hospodaření subjektů. Studentům ukazuji na účetních datech, proč zkrachoval například Enron, zda společnost Tesla je skutečně vhodnou investiční příležitostí nebo jestli je proklínaná EET pouze další administrativní komplikací pro podnikání. Základem výuky je diskuse a snaha o rozvíjení kreativního myšlení studentů, ne jen memorování faktů.“

Petr Valouch
katedra financí

Dny otevřených dveří

Absolventka

Petra Kummerová

„Lidé někdy říkají, že škola je užitečná jen na papíře a že získané znalosti se v praxi moc nevyužijí. Sama musím říct, ze absolvování oboru matematické a statistické metody mi dalo do praxe hodně a spoustu věcí ve své práci denně využiji i dnes. Vedle získaných znalostí mi navíc studium přineslo spoustu nových kontaktů, ať už kamarádů, přímých i nepřímých kolegů, nebo profesorů, kteří se stále rádi podílejí na diskusích ohledně současné problematiky svého oboru.“

Petra Kummerová
datová analytička v McKinsey & Company

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info