Studujte na Ekonomicko-správní fakultě MUNI

Peníze hýbou světem. Chcete hýbat penězi? Pak patříte právě sem. S námi se vyplatí počítat!

Nabídka studia

Studijní programy

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

34 000 korun

průměrný nástupní plat

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

MUNI ECON vás provede od zákonitostí ekonomie a matematiky až k zajímavostem finančních trhůmanagementu a marketingu firem nebo pravidlům státního rozpočtu. Nahlédnete ale i do světa FinTech a dalších nových oborů. Naučíte se kriticky myslet, analyzovat a prezentovat své názory. Už v rámci studia vás připravíme na mezinárodní oborové zkoušky a certifikáty (ACA, ACCA, CFA, PRINCE2 ad.).

Napojte se na praxi! Díky široké nabídce stáží v partnerských firmách, institucích veřejné správy či neziskových organizacích vám pomůžeme v získávání cenných kontaktů pro profesní uplatnění. Aktivně vyhledáváme a podporujeme nadané studenty v rámci exkluzivní skupiny TopSeC (Top Students Centre), ve které získáte jedinečnou možnost setkávat se pravidelně s experty z praxe.

Procestujte s námi svět! Můžete studovat na kanadské University of Victoria nebo získat druhý titul na britské University of Huddersfield, francouzské Université de Rennes, italské univerzitě Piemonte Orientale nebo ve finském Tampere. Možnosti studijních pobytů v zahraničí jsou díky 117 partnerským smlouvám otevřené všem.

Spolehněte se na zázemí! Studium na MUNI ECON znamená vzdělávání v moderních prostorách a přístup ke špičkovým elektronickým zdrojům! Jsme jediná vysoká škola v ČR, která má terminál Bloomberg a aktivně jej využívá ve výuce.

Stránky fakulty

ESF na Facebooku

Až budete na fakultě, můžete si v experimentálních laboratořích ověřit ekonomické teorie na vlastní kůži.

Učitel

Petr Valouch

„Ve své výuce účetnictví a daní se snažím na praktických příkladech ukázat, že zdánlivě nudné účetnictví a daně jsou jedinečnou příležitostí pro vlastníky, manažery, bankéře, investory, ale i státní organizace vidět do hospodaření subjektů. Studentům ukazuji na účetních datech, proč zkrachoval například Enron, zda společnost Tesla je skutečně vhodnou investiční příležitostí nebo jestli je proklínaná EET pouze další administrativní komplikací pro podnikání. Základem výuky je diskuse a snaha o rozvíjení kreativního myšlení studentů, ne jen memorování faktů.“

Petr Valouch
katedra financí

Dny otevřených dveří

Absolventka

Petra Kummerová

„Lidé někdy říkají, že škola je užitečná jen na papíře a že získané znalosti se v praxi moc nevyužijí. Sama musím říct, ze absolvování oboru matematické a statistické metody mi dalo do praxe hodně a spoustu věcí ve své práci denně využiji i dnes. Vedle získaných znalostí mi navíc studium přineslo spoustu nových kontaktů, ať už kamarádů, přímých i nepřímých kolegů, nebo profesorů, kteří se stále rádi podílejí na diskusích ohledně současné problematiky svého oboru.“

Petra Kummerová
datová analytička v McKinsey & Company