Studujte na Pedagogické fakultě MUNI

Baví vás předávat znalosti a dovednosti mladším? Na pedagogické fakultě vás naučí, jak se stát tím nejlepším učitelem.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium

Magisterské kombinované studium

Bakalářské prezenční studium

Bakalářské kombinované studium

absolventů by znovu studovalo na MUNI

27 000 korun

průměrný nástupní plat

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Koho baví učit a chce být u toho, když se formují nastupující generace, ten si na fakultě přijde na své opravdu už v začátcích studia. Budoucí pedagogové se tady učí výuku v terénu – už od druhého ročníku chodí doučovat děti a později dochází na praxi do škol. Nedávno navíc fakulta předělala celou strukturu studia, takže je teď víc orientované na to, s čím se budoucí učitelé budou v reálném životě potkávat. Například pedagogiku a psychologii učí dvojice učitelů zároveň, protože ani v běžném životě od sebe obojí nejde oddělit.

Fakulta nabízí všechny představitelné obory a kombinace. Vedle fyziky, chemie, dějepisu, občanské výchovy i řadu cizích jazyků a další obory, které se vyučují na základních školách. Vzdělání tady dostanou i budoucí sociální a speciální pedagogové. Studijní katalog fakulty je plný zajímavých předmětů, díky nimž si můžeš rozšířit obzory i mimo svůj obor.

Studenti se pohybují hlavně po čtyřech budovách rozmístěných kousek od sebe v ulici Poříčí v centru Brna, nedaleko řeky Svratky. V areálu fakulty potěší hlavně nedávno otevřená čtyřpatrová knihovna.

Žije to ale i v jiných částech fakulty, je tady třeba dětské centrum, kde studenti a studentky hlídají v rámci své praxe děti zaměstnanců. A protože jsou tady aktivní výtvarníci, organizuje se spousta výstav. A nejen to. Čas se tu dá trávit také na literárních večerech, sportovních akcí a divadelních a hudebních projektech. Přidat se můžete ostatně i vy.

PdF na Facebooku

Stránky fakulty

Fakultní areál letos zpříjemnila nová stylová kavárna s relaxační zónou. Velký nápis „Inspiruj“ v ní všem na fakultě připomíná, proč tady jsou.

Učitel

Petr Najvar

„Naše fakulta je místem, kde se budoucí učitelé – ale také sociální a speciální pedagogové – připravují na svou profesi. Vyberete-li si ke studiu některý z učitelských programů, nejenže proniknete do hloubky vybraných oborů, ale naučíte se na jejich vědění dívat novým způsobem; budete vedeni k přemýšlení o tom, jak své obory a jejich poznatky tvořivě zprostředkovávat žákům ve škole. Bádání o přírodě a společnosti nabývá smyslu především tehdy, když jej umíme využít ve výchově našich dětí.“

Petr Najvar
katedra primární pedagogiky

Dny otevřených dveří

25. 1.

Den otevřených dveří PdF MU

od 9:00

Absolventka

Iveta Höferová

„Masarykova univerzita pro mě byla jasná volba a pořád ji svým studentům doporučuji. Pedagogickou fakultu absolvoval i můj manžel a dcera a nyní nastupuje na lékařskou fakultu také syn. Dodnes si vzpomínám, jakou neuvěřitelnou radost a zároveň závazek jsem pocítila při přijetí. Byla to cesta otevírající nové obzory. V mém případě i cesta k osobnímu štěstí, protože jsem se během studií seznámila s manželem. Ze studentských let mám ráda i město Brno. Svou atmosférou vytváří příjemné podmínky ke studiu.“

Iveta Höferová
učitelka na Gymnáziu Vyškov, nositelka ocenění Pedagog roku