Studujte na Pedagogické fakultě MUNI

Baví vás předávat znalosti a dovednosti mladším? Na pedagogické fakultě vás naučí, jak se stát tím nejlepším učitelem.

Nabídka studia

Studijní programy

Magisterské prezenční studium  

Magisterské kombinované studium  

Bakalářské prezenční studium  

Bakalářské kombinované studium  

86 %

absolventů by znovu studovalo na MUNI

27 000 korun

průměrný nástupní plat

90 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

45 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Koho baví učit a chce být u toho, když se formují nastupující generace, ten si na fakultě přijde na své opravdu už v začátcích studia. Budoucí pedagogové se tady učí výuku v terénu – už od druhého ročníku chodí doučovat děti a později dochází na praxi do škol. Nedávno navíc fakulta předělala celou strukturu studia, takže je teď víc orientované na to, s čím se budoucí učitelé budou v reálném životě potkávat. Například pedagogiku a psychologii učí dvojice učitelů zároveň, protože ani v běžném životě od sebe obojí nejde oddělit.

Fakulta nabízí všechny představitelné obory a kombinace. Vedle fyziky, chemie, dějepisu, občanské výchovy i řadu cizích jazyků a další obory, které se vyučují na základních školách. Vzdělání tady dostanou i budoucí sociální a speciální pedagogové. Studijní katalog fakulty je plný zajímavých předmětů, díky nimž si můžeš rozšířit obzory i mimo svůj obor.

Studenti se pohybují hlavně po čtyřech budovách rozmístěných kousek od sebe v ulici Poříčí v centru Brna, nedaleko řeky Svratky. V areálu fakulty potěší hlavně nedávno otevřená čtyřpatrová knihovna.

Žije to ale i v jiných částech fakulty, je tady třeba dětské centrum, kde studenti a studentky hlídají v rámci své praxe děti zaměstnanců. A protože jsou tady aktivní výtvarníci, organizuje se spousta výstav. A nejen to. Čas se tu dá trávit také na literárních večerech, sportovních akcí a divadelních a hudebních projektech. Přidat se můžete ostatně i vy.

PdF na Facebooku

Stránky fakulty

Fakultní areál letos zpříjemnila nová stylová kavárna s relaxační zónou. Velký nápis „Inspiruj“ v ní všem na fakultě připomíná, proč tady jsou.

Učitel

Petr Najvar

„Naše fakulta je místem, kde se budoucí učitelé – ale také sociální a speciální pedagogové – připravují na svou profesi. Vyberete-li si ke studiu některý z učitelských programů, nejenže proniknete do hloubky vybraných oborů, ale naučíte se na jejich vědění dívat novým způsobem; budete vedeni k přemýšlení o tom, jak své obory a jejich poznatky tvořivě zprostředkovávat žákům ve škole. Bádání o přírodě a společnosti nabývá smyslu především tehdy, když jej umíme využít ve výchově našich dětí.“

Petr Najvar
katedra primární pedagogiky

Dny otevřených dveří

sobota

25. 1.

Den otevřených dveří PdF MU

od 9:00

Absolventka

Iveta Höferová

„Masarykova univerzita pro mě byla jasná volba a pořád ji svým studentům doporučuji. Pedagogickou fakultu absolvoval i můj manžel a dcera a nyní nastupuje na lékařskou fakultu také syn. Dodnes si vzpomínám, jakou neuvěřitelnou radost a zároveň závazek jsem pocítila při přijetí. Byla to cesta otevírající nové obzory. V mém případě i cesta k osobnímu štěstí, protože jsem se během studií seznámila s manželem. Ze studentských let mám ráda i město Brno. Svou atmosférou vytváří příjemné podmínky ke studiu.“

Iveta Höferová
učitelka na Gymnáziu Vyškov, nositelka ocenění Pedagog roku