Studujte na Přírodovědecké fakultě MUNI

Baví vás přírodní vědy a/nebo matematika? Zajímá vás výzkum zohledňující potřeby společnosti? Pokud ano, tady se najdete.

Nabídka studia

Studijní programy

Bakalářské prezenční studium  

Bakalářské kombinované studium  

91 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

36 724 korun

průměrný nástupní plat

86 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

70 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Globální změna klimatu a sucho, znečištění životního prostředí, příčiny rakoviny, chování černých děr ve vesmíru nebo genetický původ Evropanů. To jsou ochutnávky z témat, kterým se věnují odborníci na přírodovědecké fakultě a kterým se můžete věnovat i vy. Vybírat můžete z řady oborů od matematiky, fyziky, chemie, věd o Zemi až po biochemii, biologii či antropologii. Stát se z vás může vyhledávaný expert, kvalifikovaný laboratorní pracovník i středoškolský učitel.

Vedle přednášek a seminářů, které se odehrávají ve dvou areálech fakulty – jeden je v moderním kampusu a druhý v rekonstruovaném areálu v centru města – tráví studenti hodně času v laboratořích a za praktickými cvičeními míří i do terénu. Pro studenty geologie je třeba přímo v areálu fakulty otevřený cvičný hydrogeologický vrt. Osvěžit se při studiu můžete v krásné botanické zahradě i v zeleném areálu kampusu.

Díky různým kurzům máte možnost vyjet také do zahraničí, každý rok například vyráží vybraní studenti spolu s vyučujícími z kurzu polární ekologie provádět výzkumy na Špicberky a někteří se dostanou i na polární stanici v Antarktidě.

Studenti se také každý rok intenzivně zapojují do organizace akce Noc vědců, kde pomáhají s popularizací vědy. A nadšenci do cestování si určitě oblíbí Cestovatelské středy, kde si vysokoškoláci a učitelé vykládají o tom, kam vyrazili do světa, třeba i za poznáváním fauny a flóry.

Stránky fakulty

PřF na Facebooku

Šikovní studenti jezdí každý rok bádat na Špicberky i do Antarktidy. Můžete být mezi nimi.

Učitelka

Markéta Munzarová

„Studium na naší fakultě vám otevře dveře do světa. Díky tradičně silnému výzkumu jsem tu i já jako studentka získala základ pro doktorát v Německu a stipendium v USA, po návratu pak místo v univerzitním výzkumném centru. Nakonec mě to ale přitáhlo zpět na fakultu, za studenty. Baví mě totiž nejen výzkum, ale i výuka. Zapojuji do ní německou důslednost, americkou hravost a český smysl pro humor. To vytváří atmosféru, v níž studenti unesou i náročnější pasáže. Hlavně se ale nebojí ptát.“

Markéta Munzarová
ústav chemie

Dny otevřených dveří

Absolvent

Pavel Gabzdyl

„Při studiu na přírodovědecké fakultě jsem se naučil kritickému způsobu uvažování, což je schopnost, která mě ve světě dezinformací a bludů chrání před ztrátou zdravé mysli a dobré nálady. Díky mým vyučujícím jsem se také naučil dívat na krajinu okolo sebe očima geologa. Získal jsem tak užitečný nadhled nad plynutím času. Ano, občas bylo studium náročné, někdy bylo potřeba zatnout zuby, ale neměnil bych. Šel bych do toho znovu.“

Pavel Gabzdyl
zástupce ředitele Hvězdárny a planetária Brno

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info