Studujte na Filozofické fakultě MUNI

Díváte se na svět v souvislostech? Láká vás poznávání domácích i cizích kultur? Na filozofické fakultě vám otevřou další obzory.

Nabídka studia

Studijní programy

Bakalářské prezenční studium  

Bakalářské kombinované studium  

Bakalářské distanční studium  

93 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

32 800 korun

průměrný nástupní plat

74 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

48 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Na největší fakultě Masarykovy univerzity najdou své místo ti, kteří se chtějí stát experty na jazyky všeho druhu od čínštiny přes francouzštinu až po ruštinu, stejně jako ti, které zajímá historie kultur, náboženství či civilizací nebo třeba psychologie.

Studijní katalog obsahuje tisíce zajímavých předmětů a člověk nemusí zůstávat uzavřený jen ve svých disciplínách. Naučte se orientovat v záplavě dat třeba v kurzu práce s informacemi, zjistěte, jestli se blíží konec světa, nebo si zapiš kurz japonštiny. Omezuje vás jen vlastní fantazie.

Praxi můžete absolvovat v celé řadě partnerských institucí nebo se zapojte do výzkumu přímo na fakultě. Třeba v laboratoři HUME lab, kde psychologové a religionisti pracují s průkopnickými experimentálními metodami. Nebo se připojte k archeologům, kteří kopou na středověkém nalezišti v Pohansku u Břeclavi a pořád tam něco objevují.

Středobodem fakulty, jejíž budovy se nacházejí jen kousek od sebe v centru Brna a jsou nově zrekonstruované, je čtyřpatrová knihovna, kde najdete tisíce knih i místo pro klidné studium.

A ani o kulturní život tu není nouze. Na fakultě působí třeba Nadační fond studentů FF MU, který každoročně organizuje listopadový lampionový průvod Brnem, ples studentů nebo party SemestrSTART a SemestrEND. Nechybí ani divadelní soubory, které hrají v různých světových jazycích od angličtiny po norštinu.

Stránky fakulty

FF na Facebooku

Hlavní areál fakulty v ulici Arna Nováka je dnes jedním z nejpříjemnějších míst ke studiu na univerzitě. Vybírejte z travnatého dvorku plného laviček, prostorné knihovny nebo moderní čítárny.

Učitel

Ivan Foletti

„Dnes virtuální převládá nad reálným, média vytvářejí pravdu, vše jde koupit a slovo stres se stává trendy. Naše fakulta je místem, kde se člověk učí hledat to, co vidět není; analyzovat a porozumět nejen tomu, co média říkají, ale i proč to říkají. Toužíte-li hledat pravdu, která není nikým diktovaná (či placená), porozumět, proč je virtuální tak strašně silné, proč je minulost neoddělitelnou součástí přítomnosti, a chcete-li na toto všechno mít čas, je filozofická fakulta místem pro vás.“

Ivan Foletti
seminář dějin umění

Dny otevřených dveří

Absolventka

Kateřina Krištůfková

„Studium prohloubilo můj zájem o literaturu a naučilo mě především samostatnosti a aktivnosti. Zjistila jsem, že k člověku nic nepřijde samo, že věcem je potřeba jít naproti, snažit se a nespoléhat na to, že někdo něco zařídí za mě. Také jsem pochopila, že je dobré rozšiřovat si obzory a zajímat se i o obory, které člověk přímo nestuduje – a to nejen humanitní, ale i jiné. Široký rozhled a alespoň povšechné povědomí o jiných oborech se (nejen) překladateli velmi hodí.“

Kateřina Krištůfková
překladatelka norského spisovatele Jo Nesbøho

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info